facebook

stránky od allegro2.cz
Stránky:

JCH. SENGE BOHEMIA MAESTRO

28.09.2015 17:50

Pejsek z našeho odchovu JCH.Senge Bohemia Maestro má své stránky na KTR. Senge nám dělá jen samou radost.

Děkujeme Haidi. smiley

Stránky k nahlédnutí ZDE.

                                         

 
 

VIDEO IRIS BOHEMIA MAESTRO

06.08.2014 15:21

Toto krásné video jsme dostali od pánečku Irisky, kteří zdokumentovali námluvy Iris s pejskem Braunem, až po odchod štěňátek do širého světa.

Moc majitelům Pavlíně a Radkovi děkujeme.  smiley        

Přehrát video:      https://www.youtube.com/watch?v=9m927qiJVvA

                                

 


 

 
 

VIDEO NAŠÍ MALÉ SURPRISE V NOVÉM DOMOVĚ

06.08.2014 15:07

                         

                                                         Přehrát video:     http://youtu.be/uZP73seLdtY

                        Děkujeme paní majitelce za video Surprise. smiley

 
 

JCH. LACY BOHEMIA MAESTRO NA SLOVENSKÝCH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH.

15.01.2014 11:43

Na Slovenské webové stránky pes.sk do jejich Slovenské ENCYKLOPEDIE PSŮ byl vybrán náš JCh. Lacy Bohemia Maestro.  yes

O tibíscích, a nejen o tomto našem plemeni se dozví informace zájemci ze Slovenska kteří budou chtít si pořídit pejska, nebo už svého oblíbence mají.

Prohlédnout si tyto webové stránky s naším Lacym můžete  ZDE.

Slovenské web.stránky pes.sk najdete ZDE.

 

                                             

 
 

C.I.B.ACHTAJ BOHEMIA MAESTRO NA WEB.STRÁNKÁCH VÝBĚR PSA

01.12.2013 14:56

Naše nejoblíbenější plemeno TIBETSKÝ ŠPANĚL si můžete prostudovat s těchto stránek VÝBĚR PSA .

TIBETSKÝ ŠPANĚL  klikněte   ZDE.


 

Pokud se právě rozhodujete , jakého psího mazlíčka si pořídit, není problém.

Klikněte na web.stránky VÝBĚR PSA:   www.vyberpsa.cz

Nebo na facebook VÝBĚR PSA:    Výběr psa

Najdete tam  SEZNAM PSÍCH PLEMEN, STANDARDY PLEMEN, KALENDÁŘ PSÍCH JMEN, JAK NA PSY………….

Přejeme šťastnou ruku při výběru svého čtyřnohého miláčka.  smiley

                        

 
 

EVROPSKÁ VÝSTAVA CELJE - SLOVENIA 2010

06.11.2013 22:35

 

 

Na Evropské výstavě katalogové číslo 10034 C.I.B. ACHTAJ BOHEMIA MAESTRO  získal ocenění - Excellent 1, CAC SLO, CACIB, European Winner 2010, Best of Breed

a JUTTA BOHEMIA MAESTRO  s katalogovým číslem 10037 - Very Perspective 1, Best Puppy

Tabulku s výsledky EVROPSKÉ VÝSTAVY najdete ZDE. yes yes yes

 

 

 

C.I.B. Achtaj Bohemia Maestro

Jutta Bohemia Maestro
 

VIDEO - VELKÉ KAMARÁDSTVÍ MEZI KOCOUREM A PSEM

17.09.2013 17:09

 

Essan a jeho kámoš kocour ve psí školce. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=un6jbVUgpVE

 

Děkujeme majitelce za veselé video.

 
 

POKRAČOVATELÉ V LINII LEOPOLDO

11.11.2012 20:01

Tito dva nádherní pejsci  jsou po naší fence Auře Bohemia Maestro, která nyní  žije v norské chovatelské stanici Yotisha .
Černý pejsek byl synem Aury. Bohužel v roce 2011 umřel.  
Black & tan je vnukem Aury.
Oba pejsci pocházejí z chov.stanice v USA.
 
Pár informací pro Vás o LINII LEOPOLDO. 

 

AURA BOHEMIA MAESTRO

syn

vnuk

AURA BOHEMIA MAESTRO
 

K ZAMYŠLENÍ

29.02.2012 13:42

 
 
 
 
 
Než začnete číst, chtěli bychom poděkovat za poskytnutí tohoto článku chovatelské stanici KAVALÍŘÍ KVARTETO.

 
Plemeno skutečně málopočetné?

Tibetský španěl patří k plemenům málopočetným, opravdu? Podle údajů Plemenné knihy, počtu zvířat přihlášených na výstavy, určitě ano. Jak to ale vypadá doopravdy? Já mám tibeťáka, on má tibeťáka, známý známé má dokonce tři...nejedná se ovšem o tibísky s PP, ale komu na tom záleží, hlavně že ho máme a ta cena....no, Máňo, nekup ho!!!!
     Spousta chovatelů tohoto úžasného plemene už určitě tuší, kam má úvaha směřuje, co mi hýbe žlučí. Ptám se sama sebe, je to plemeno skutečně tak málo zapsané v podvědomí lidí, vždyť jsou tak skvělí, úžasní a jedineční?! Otázka je ovšem formulovaná špatně, měla bych se spíše ptát, jak si vedou tibískové s PP v poměru k bezpapíráčkům? 
     Bohužel, česká nátura nám velí...akce - hurá...a kupujeme...co na tom, že kvalita občas pokulhává, když cena je tak lákavá. Pokud se jedná o spotřební zboží, vem to čert, ale chováme se tak i v případě, kdy si pořizujeme psíka, živého tvora, přítele a kamaráda na spoustu let. Nejsem dnešní a zřejmě hrách na stěnu házím, když se se mi chce nahlas volat :"Skutečně si nevidíte dál než na špičky svých bot, vy všichni, co podporujete koupí tibíska za pouhopouhých téměř doslova "pár" tisícovek rádoby chovatele, kteří si z tibeťáčků, kteří jsou v tom nevinně a jejich "chybou" je to, že jsou tak houževnatí, nenároční, odolní, přizpůsobiví, milí, malí, líbiví, prakticky pro každého, s kožíšky v široké škále sobolí barvy, partikolorní, trikolorní, od bílé až po černou...?
     Výhodný obchod se dnes dá udělat prakticky ze všeho, ale je smutné, když se jedná o živé tvory. Ano, pravdou je, že spousta lidí nemá na to koupit si drahého psíka s PP a dalo by se dlouze polemizovat o tom, co je drahé a co levné, každý má svou laťku na jiné příčce. Útulky jsou ale plné psů, kteří čekají na svého pána a jsou malí, velcí, chlupatí i krátkosrstí, staří, mladí, štěňata...stačí si jen vybrat.
     Každopádně, když někde uvidím nápis "PODZIMNÍ SLEVY", asociace pracuje a zvedá se mi adrenalin...co se bude dít na jihu Čech na jaře? Nastane "ZIMNÍ VÝPRODEJ" či "JARNÍ ÚKLID"??!! 
     Nezasvěcení prominou, znalí situace v chovu tibísků bez PP jistě pochopili...

     Snad chov fantastického plemene jménem TIBETSKÝ ŠPANĚL nedospěje do stádia, kdy málopočetný tibísek s PP bude ještě málopočetnější!!
...Tak hodně štěstí,TIBÍSKU !!!...
 
 
 

NÁVOD NA TO, JAK SI NAJÍT SPRÁVNÉHO CHOVATELE

29.02.2012 13:32

Předem než začnete články číst, chceme především poděkovat chovatelce plemene čínských chocholatých psů „ z Haliparku“ paní ing.Libuši Brychtové, že jsme mohli použít některé její články a vám je poskytnout k přečtení.

http://www.chinesecrested.cz/index.htm

Tyto články se týkají výběru a prodeje štěňátek nejen plemene Naháčů, ale taktéž našeho plemene tibetského španěla a všech ostatních plemen .
Věříme že v této době vám tyto články budou inspirací a pomůžou vám vybírat štěňátka u chovatelů o kterých se přesvědčíte, že nejen cena je při prodeji vašeho mazlíčka ta nejdůležitější.

Kde začít?
Jak najít správného chovatele?
 


Chovatelské inzeráty najdete, téměř v celém internetu, v odborných kynologických časopisech (Svět psů, Pes přítel člověka), v inzertních časopisech (Planeta zvířat, Fauna ..) i v běžném tisku. Inzerát. či krásné webové stránky, Vám může mnohé napovědět, ale bohužel neřeknou vše. Naopak, někdy mohou  také klamat, neboť  množitelé se mohou schovávat za sladkými sliby, sbírkou šampionátů a tvrzením, že oni jsou ti nej…. Nezřídka velké množství šampionátů hovoří právě o kontaktech a známostech. Ani celoročně opakované inzeráty nejsou rovněž automaticky zárukou kvality chovu.
Někdy, zejména v kombinaci s velkým množstvím odchovů a  hromadným chovem mnoha plemen, je to spíše ukázka pravděpodobného množitelství).
Proto vřele Vám doporučuji vytipovat si chovatelské stanice, které se vám zdají perspektivní a zjistit si o nich předem, co se dá. Nedejte na první dojem, protože právě množitelé, jsou nejlepší prodejci a naslibují Vám hory, doly.
Trošku to připomíná špionáž, ale věřte, že solidní chovatel nemá co schovávat. Navíc se dovíte mnoho nového a začnete se orientovat i v tom, kdo je kdo. Pomoci vám může i poradce chovu, který by vám měl být schopen sdělit svůj názor na chov vámi vybraného chovatele s ohledem na záměr, jaký se štěnětem máte. Podle mě je stěžejním úkolem všech, aby se našlo "správné štěně ke správnému majiteli".

Štěně nemá záruční list!
 
 
I když uděláte pro výběr štěněte maximum, i když najdete toho nejsolidnějšího chovatele, i když vám zvolené rodičovské spojení s nejlepším svědomím „posvětí“ poradce chovu a všechno vypadá na to, že z daného vrhu by měl vyjít vynikající jedinec, přesto si příroda udělá své a výsledek nemůže dopředu nikdo zaručit!!! Vícekrát se mi stalo, že jsme s chovatelem i se zájemci o štěně rozebrali plánované spojení horem dolem, zhodnotili potomky psa i feny, brali na zřetel sourozence a všechny generace v rodokmenech a nakonec, i když všechno svědčilo pro naše nejlepší úmysly, jsme s výsledkem vrhu nebyli příliš spokojení. Nebo nás  naopak překvapil vrh, u kterého jsme se báli některých rizik... Inu na přírodu nemá nikdo z nás. Smiřme se s tím, že je nejchytřejší a ví, co dělá.
Co z toho plyne? Že záleží na tom, jak které štěně vypadá v době Vaší první kontrol a  i to je jen polovina úspěchu (štěně bude ještě měnit zuby, pejsci v té době mívají někdy ještě „cestující“ varlata a otázkou je také konečná kohoutková výška v dospělosti i celkový typ.
 
Ze života – k zamyšlení
 

„Závazně si u vás objednávám fenu, nebo pejska s předpoklady šampiona ze spojení XY a YX, k odběru na jaře příštího roku.“ Ano, tohle je téměř doslovný písemný požadavek nového zájemce, který byl ihned ochoten poslat i finanční zálohu. Nad jeho „objednávkou“ mě napadlo pár otázek k zamyšlení i pro vás. Co když chovatel takové spojení nebude moci uskutečnit? Co když bude fena hárat tak, že se štěňata nenarodí na jaře, ale až v létě? Co když fena nezabřezne? Co když se ve vrhu nenarodí žádná nahá fena? Co když se nahá fena narodí, ale jako naschvál nebude mít výstavní předpoklady? Myslíte si, že je běžný chovatel schopen takovému přání vyhovět? Co by měl zájemci odpovědět? Nechci vás trápit, jen se snažím ukázat vám chov i z druhé strany a upozornit vás na to, že štěňata opravdu, ale opravdu! nemají stoprocentní záruční list (snad mi pan profesor Klaus nadsázku promine). Věřím, že to vezmete za své a můžete se pohodlně pustit do seriozního pátrání po svém štěňátku.
Co říci do telefonu až budete mluvit s chovatelem?
uveďte srozumitelně, jak se jmenujete
sdělte, že voláte na inzerát (můžete dodat, kde jste jej přečetli) nebo že voláte na základě jiného kontaktu (jakého, případně, kdo vás doporučil)
jaké štěně sháníte (psa, fenku ) a jaké s ním máte záměry (na výstavy, na chov, jen na mazlíka)

Na co je důležité se zeptat?

 
zda má chovatel volné štěně, které odpovídá vašim požadavkům, případně, zda je možné si u něj štěně zamluvit a kdy je plánován další vrh
- pokud je k dispozici volné štěně podle vašich představ, vyptejte se, jak se jmenuje, jakou má barvu, případně tetovací číslo
- jak je momentálně staré či v jakém termínu připadá do úvahy jeho odběr
- jaké má rodiče (jména,výstavní ocenění, zda jsou z ČR nebo ze zahraničí)
- jaké má chovatel představy o budoucnosti štěněte (je nefér vzít si překrásné štěně domů na gauč, jestliže ho chovatel touží      vidět na výstavách a chce tak zúročit svou práci)
- kolik bude štěně orientačně stát. Informujte na formu platby (hotově, na splátky), záloha a doplatek atd.
- domluvte si termín a hodinu návštěvy u chovatele a předejte na sebe kontaktní adresu a telefonní číslo
-  klidně dejte na svůj dojem z telefonátu. Chovatel, který je na slovo skoupý (nemá-li k tomu vážný důvod, pro který se vám jistě omluví a dohodnete se na jiný čas telefonátu) nebude zřejmě tím, kdo bude schopen trpělivě odpovídat na vaše všetečné otázky, až budete mít štěně doma a napadne vás spousta dotazů
pravda je, že byste měli dodržet základní pravidla slušnosti (nevolat po 22. hodině a ráno před osmou, zeptat se, zda nerušíte, pokud voláte na číslo mobilního telefonu atd.) Nikde není psáno, že chovatel na vás musí mít čas zrovna v ten moment, kdy jej máte vy (může mít jinou návštěvu, může zrovna krmit štěňata a dělat tisíce jiných věcí tak, jako jiní lidé). Slušná domluva o vzájemně vyhovujícím času dalšího hovoru udělá zázraky.

Další pravidla slušnosti 
 
 
pokud vám chovatel svým přístupem nevyhovuje, sdělte mu na rovinu, že nemáte zájem a nerozpakujte se zavolat jinému. Vaším hlavním cílem je získat nejen dobré štěně, ale také kontakt na chovatele, který bude kdykoliv ochoten vám poradit s případným problémem kolem štěněte a seznámí vás se vším, co je pro štěně i pro vás důležité.
pokud jste se domluvili s chovatelem na termínu návštěvy nebo na odběru štěněte, a v průběhu doby si koupi rozmyslíte, rozhodně mu co nejdříve zavolejte a sdělte, že na návštěvu nebo pro štěně nepřijedete! Nic nemusíte zdůvodňovat ani se omlouvat za své rozhodnutí, ale chovateli umožníte co nejdříve štěně nabídnout dalšímu zájemci nebo znovu inzerovat.
nebuďte zklamaní, když se vám hned nepodaří sehnat takové štěně, jaké chcete Klidně ale zůstaňte u daného chovatele v „pořadníku“, tím nic nezkazíte a naopak nahrajete náhodě, kdyby někdo před vámi vypadl. Pokud ovšem mezitím své štěně získáte od jiného chovatele, je slušností ihned obvolat ty, u kterých jste je měli také zamluvené! Rozhodně nepožadujte štěně stylem "okamžitě nebo nikdy". Na tuhle nerozumnou vyděračskou hru vám bez váhání skočí jen zoufalý chovatel, který nemůže štěňata prodat, nebo množitel.
 
Jedeme na návštěvu k chovateli

 
Ti pilnější z vás a ti, kteří takovou možnost mají, se dojedou podívat na štěňátka, zpravidla ne však dříve než v šesti týdnech jejich věku. Jednak si udělají předem obrázek o chovateli, o péči o štěňata i fenu a jednak získají řadu dalších důležitých informací.
Jak se dívat na prostředí odchovu?
vrh by měl být umístěn v čistém, světlém, teplém, ale dobře větratelném prostředí
štěňata i matka mají být v častém, ne-li stálém, kontaktu s chovatelem
z místa, které na kilometry zapáchá a štěňata nelze potmě ani najít, utíkejte jako by vám za patami hořelo (danou situaci můžete ohlásit chovatelskému klubu, který na základě vašeho oznámení provede namátkovou kontrolu a zjedná nápravu ve prospěch vrhu)

Ideál?
 
 
 
Ne každý má ideální podmínky pro chov, ale v každém případě by měl udělat maximum pro to, aby se jim blížil. Zkusme si představit, jak vypadá ideální odchov štěňat.
- štěňata jsou s matkou nejméně deset dní po porodu umístěna ve vyhřívané porodní bedně a mají dostatek klidu i soukromí.
- nejpozději od 21. dne by měla mít štěňata možnost výběhu minimálně do velké ohrádky, ne-li do jednoho pokoje; může začít  intenzivní kontakt s jinými psy i zvířaty v domácnosti
- chovatel, nebo některý člen rodiny, se vrhu věnuje pokud možno celodenně: mazlí se se štěňaty, mluví na ně, hraje s nimi, rozvíjí jejich schopnosti a dovednosti
- štěňata mají k dispozici hračky, chovatel je učí, aby ho následovala a pozitivně reagovala na lidi
- chovatel má štěňata v čistotě, pravidelně uklízí, pečuje o hygienu prostředí
- štěňata mají udržovanou nepáchnoucí srst, nejsou potřísněná zbytky krmení a výkalů, mají čisté oči a uši, jsou dobře živená a vypadají spokojeně
- v době aktivity jsou hravá, přátelská, nebojácná, zvědavá a dostatečně pohyblivá
- v době odpočinku spí tvrdě, uvolněně a většinou tam, kde únavou upadla
- o stravu projevují živý zájem, mohou být krmena ze společné misky (v tom případě chovatel dohlíží, aby žádné nezůstalo odstrčeno) nebo z jednotlivých mističek
- chovatel krmí co nejkvalitněji ať už jde o značku krmiva nebo celkové složení krmné dávky
- ideální je, mají-li štěňata v letních měsících a za teplého slunečného počasí možnost výběhu na zahradu nebo jinam ven

Takhle ne!
 
chovatel vám chce předat jen vaše štěně (víceméně mezi dveřmi), nic moc vám neřekne ani neukáže a kouká, už abyste byli pryč.
štěňata žijí v takových podmínkách, že je vám jich líto (zima, špína, zápach, temno, malý prostor, nekvalitní krmení …)
štěňata jsou zanedbaná, špinavá, páchnoucí, teče jim z očí, mají průjem případně bříška nafouklá od invaze škrkavek, jsou apatická, spavá, bázlivá
chovatel vám neukáže fenu matku, a pokud ano, je ušmudlaná, hubená a celkově ve špatném stavu
Pokud přijedete k chovateli nečekaně, odhalíte zvířata zanedbaná…, v každém případě je jednání podobného druhu dobré nahlásit Klubu, který by měl neprodleně zasáhnout ve prospěch štěňat. Za dosavadních deset let jsou evidovány tuším jen asi čtyři drobnější prohřešky proti chovatelské etice.